Zkoušky ze španělštiny

Chcete zúročit čas věnovaný studiu španělštiny? Pak jsou tu pro vás zkoušky ze španělštiny.

Diplomy DELE

Pokud potřebujete osvědčení vašich znalostí s mezinárodní platností, absolvujte některou ze zkoušek DELE, které pořádá Instituto Cervantes. Diplomy DELE mají neomezenou platnost, jsou uznávány po celém světě a nabízí 6 úrovní zkoušek (A1 – C2) v souladu se Společným evropským referenčním rámcem pro jazyky (SERR).
Zkoušky DELE se konají vždy v květnu a listopadu a jejich cena se v závislosti na úrovni pohybuje od 1230 Kč (A1) do 2400 Kč (C2). Více...

Státní jazyková zkouška

Státní jazykové zkoušky u nás mají sice dlouhou tradici, ale s ohledem na možnost získat mezinárodně uznávané diplomy DELE jejich význam pomalu klesá.
Státní jazykové zkoušky (státnice) pořádají tzv. jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky a jejich organizaci a průběh reguluje vyhláška.
Státní zkouška má 3 úrovně – základní, všeobecnou a speciální. Státní jazykové zkoušky speciální se konají pro obor překladatelský a tlumočnický.
Zkoušky se konají vždy na jaře a na podzim a jejich ceny jsou v kompetenci jednotlivých jazykových škol (vyhláška stanoví pouze maximální možné ceny). Více ...

Osvědčení Obchodní a průmyslové komory v Madridu

Pro osvědčení  znalosti odborné španělštiny z ekonomické oblasti mohou studenti Vysoké školy ekonomické v Praze složit některou ze zkoušek Obchodní a průmyslové komory v Madridu (Cámara de Comercio e Industria de Madrid).
Jedinou institucí akreditovanou k realizaci kurzů a přípravě k výše uvedeným zkouškám je v České republice Katedra románských jazyků na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Osvědčení dokládající odbornou znalost mají tři úrovně:
Certificado Básico de Español de los Negocios
Certificado Superior de Español de los Negocios
Diploma de Español de los Negocios
Více ...

Seznam dostupných zkoušek ze španělštiny rozepsaný dle jednotlivých úrovní Společného evropského referenčního rámce (SERR) najdete zde.